Poniżej prezentujemy zabiegi jakim można się poddać w salonie

KARBOKSYTERAPIA FENIX

 

Karboksyterapia została odkryta we Francji w latach trzydziestych ubiegłego stulecia,

 jest metodą leczenia w medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej, chirurgii naczyniowej i dermatologii,  usprawnia krążenie, niszczy złogi tłuszczowe, opóźnia procesy starzenia.

Karboksyterapia to kontrolowane podawanie dwutlenku węgla w sposób śródskórny i podskórny, przy pomocy urządzenia dawkującego ilość gazu.

Terapia CO2 jest znana od osiemdziesięciu lat, w pełni bezpieczna i dająca nieporównywalne efekty.

Osocze bogatopłytkowe Self Beauty

 

Self Beauty jest to zaawansowany technologicznie zestaw do pozyskiwania najbardziej skoncentrowanego i efektywnego osocza bogatopłytkowego, obfitującego w czynniki wzrostu, białka i hormony.

Zestaw Self Beauty charakteryzuje się wysoką jakością i wydajnością oraz daje gwarancję szybkiego, naturalnego i bezpiecznego pozyskania osocza bogatopłytkowego.

Na czym polega zabieg:

lekarz pobiera odpowiednią ilość krwi do specjalnych próbówek, które zostają poddane odwirowaniu w wirówce laboratoryjnej.

Na tym etapie następuje oddzielenie leukocytów i erytrocytów od osocza bogatopłytkowego.

Za pomocą tego sposobu możliwe jest uzyskanie nawet 4 krotnie zwiększonej koncentracji płytek krwi w preparacie Self Beauty.

CGF komórki macierzyste

zabiegi medycyny estetycznej

 

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors) to najnowsza i najbezpieczniejsza terapia w medycynie regeneracyjnej wykorzystująca Twoje komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu pozyskiwane z krwi dzięki nowatorskiemu procesowi przetwarzania jej w separatorze komórkowym.

Komórki macierzyste i czynniki wzrostu znajdują się w Twojej krwi, a ich zadaniem jest tworzenie i regeneracja komórek.

 

Komórki macierzyste pozyskujemy z krwi pacjenta, a wraz z nimi pozyskuje się płytki, które wydzielają czynniki wzrostu.

Zadaniem jednych, jak i drugich jest synergiczne tworzenie i regeneracja komórek skóry. Jest to fenomen komórek macierzystych, które mają niebywałą zdolność adaptacji do dowolnych komórek wśród których się znajdują, a czynniki wzrostu dodatkowo pobudzają proces odnowy i rewitalizacji. To przełom w kondycjonowaniu skóry! W sposób naturalny, całkowicie bezpieczny, bez ryzyka alergii czy powikłań.

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Twoja własna krew zostaje odwirowana w separatorze komórkowym, dzięki któremu uzyskujemy wyodrębnione czynniki wzrostu i komórki macierzyste.
Tak przygotowany materiał zostaje podany w skórę techniką mezoterapii (CGF LIQIUD). |
Jeśli Twoja skóra intensywniejszej regeneracji, lekarz może zdecydować o iniekcji czynników wzrostu i komórek macierzystych zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek Twojej krwi, wykorzystuje do tego zestaw CGF HARMONY. To zapewni dłuższą i silniejszą stymulację. Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności.
CGF ONE – skupia działanie terapii na małych obszarach poddanych zabiegom, takich jak: dłonie, okolica oczu i ust, owłosiona skóra głowy i szyja.  Jest idealnym zabiegiem profilaktycznym, regenerującym i stymulującym skórę, dzięki optymalnej ilości preparatu i maksymalnej koncentracji czynników wzrostu oraz komórek macierzystych CD34+.

 

 

 

 

Leczenie przewlekłej migreny    toksyną botulinowa

 

 

 

Co to jest toksyna botulinowa?

 

Toksyna botulinowa czyli botulina (z łac. botulus – kiełbasa) to substancja białkowa, wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum. W zależności od podanej dawki może być silnie trująca dla organizmu człowieka lub wykazywać określone działanie lecznicze. Rozróżnia się kilka rodzajów botuliny -  od A do G, ale działanie lecznicze ma jedynie botulina typu A i B.

Toksyna botulinowa typu A w medycynie stosowana jest od prawie 30 lat. Pomimo swojej groźnie brzmiącej nazwy, nie jest to substancja toksyczna tylko lek. Lek przebadany, zarejestrowany, produkowany w specjalnych warunkach, w takich również transportowany i przechowywany.

Jest lekiem bezpiecznym i niezwykle skutecznym.

Na rynku polskim dostępne są trzy rodzaje toksyny botulinowej typu A: onabotulinumtoxinA (preparat Botox®), abobotulinumtoxinA (preparat Dysport®) i incobotulinumtoxinA  (preparat Xeomin®). W Polsce nie jest na razie dostępna toksyna botulinowa typu B - rimabotulinumtoxinB ( preparat Myobloc® i Neurobloc®).

Środki te są zupełnie odmiennymi lekami o innej dystrybucji i sile działania. Dlatego też nie są wymienne. Rejestrację w leczeniu przewlekłej migreny uzyskał tylko jeden z nich - preparat Botox® produkowany przez firmę Allergan. Oznacza to, że stosowanie któregokolwiek z pozostałych preparatów toksyny botulinowej typu A w terapii migreny przewlekłej jest leczeniem pozarejestracyjnym i może wiązać się z wystąpieniem nieprzewidywalnych skutków ubocznych.

 

 

  Czym przewlekła migrena różni się od zwykłego napadu migreny?

Przewlekła migrena polega na utrzymywaniu się częstych i silnych dolegliwości bólowych, które wcześniej pojawiały się tylko okresowo, a także braku lub bardzo słabej reakcji na stosowane leki przeciwbólowe. Bóle głowy występują wtedy min. przez 15 dni w miesiącu.  Większość chorych skarży się na codzienne, uporczywe bóle głowy, które znacznie ograniczają codzienne funkcjonowanie.

 

Jaka jest definicja przewlekłej migreny?

 Z uwagi na wspomnianą komponentę polekową definicja przewlekłej migreny obejmuje ból głowy (typu napięciowego i/lub migrenowego) w czasie min. 15dni /mies przez >3 mies (przy czym ból migrenowy musi występować przez min. 8 dni/mies ), z- lub bez towarzyszących bólów głowy [Headache Classification Committee of the International Headache Society (IHS), 2013].

 

 

Czy możliwe jest leczenie toksyną botulinową przewlekłej migreny w gabinetach medycyny estetycznej?

Stosowanie toksyny botulinowej typu A w przewlekłej migrenie związane jest z koniecznością właściwej kwalifikacji chorych do zabiegu oraz z umiejętnością prawidłowego wykonania injekcji. Następnie, konieczna jest ocena efektu klinicznego i ewentualna modyfikacja farmakoterapii. Z uwag na specyfikę tego schorzenia, procedura kwalifikacji i oceny efektu leczenia powinna być przeprowadzona tylko i wyłącznie przez specjalistę neurologa. Z kolei procedurę podania leku może z powodzeniem wykonywać lekarz medycyny estetycznej, po odpowiednim przeszkoleniu i uzyskaniu certyfikatu uprawniającego do tego rodzaju terapii. W idealnej sytuacji całość leczenia prowadzi specjalista neurolog, będący równocześnie lekarzem medycyny estetycznej. Niestety wciąż obserwuje się przypadki, kiedy terapii poddają się również pacjenci, którzy nie kwalifikują się do leczenia toksyną botulinową. W wielu przypadkach lek stosowany jest w niewłaściwej, często zbyt małej dawce, a także w sposób niezgodny z protokołem PREEMPT. Skutkuje to brakiem efektu klinicznego i zaniechaniem dalszego leczenia. Nierzadko też w leczeniu stosowane są inne, niezarejestrowane preparaty toksyny botulinowej typu A, których efekt terapeutyczny jest nieznany a ewentualne objawy uboczne - nieprzewidywalne. Dawki leku z reguły są zbyt małe aby osiągnąć spodziewany efekt.

Toksyna botulinowa typu A jest wysoce skutecznym i bezpiecznym lekiem, rekomendowanym w profilaktycznym leczeniu przewlekłej migreny. Iniekcje substancji terapeutycznej mogą być wykonywane przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej z zachowaniem obostrzeń wynikających ze specyfiki choroby i aktualnie obowiązującego protokołu leczenia. Przed rozpoczęciem terapii należy bezwzględnie zwrócić uwagę na w/w aspekty